Delivery & payments

Wypadanie włosów w okresie menopauzy: przyczyny i leczenie

Wiele kobiet cierpi na intensywne wypadanie włosów, gdy wchodzi w okres menopauzy. Jest to często spowodowane czynnikiem hormonalnym. Spadek poziomu estrogenów, który występuje u kobiet na tym delikatnym etapie ich życia, może rzeczywiście prowadzić do znacznych zmian w organizmie kobiety i utraty włosów.

MOŻLIWE PRZYCZYNY SPRZYJAJĄCE WYPADANIU WŁOSÓW

Jakże błędne jest przekonanie, że łysi mężczyźni mają za dużo męskich hormonów we krwi lub że kobiety (z nielicznymi wyjątkami) produkują za dużo testosteronu. Kilka czynników i genów odgrywa rolę. Różne czynniki i geny odgrywają rolę w wypadaniu włosów.


Łysienie androgenowe dotyka tylko niektórych obszarów głowy, a więc nie wszystkich cebulek włosowych. Główne obszary, które dotykają mężczyzn to okolice czołowe, skroniowe i wierzchołkowe. Z kolei u kobiet problem jest bardziej rozległy, zwykle obejmuje całą górną część skóry głowy i przebiega wolniej niż łysienie męskie. Predyspozycje do niego są już w genach.


U osób z łysieniem androgenowym korzenie włosów są wyjątkowo nadwrażliwe na DHT. Dodatkowo te cebulki włosów zawierają większą ilość enzymu 5-alfa reduktazy, przez co produkują więcej DHT.
Predyspozycje są już w genach. Nadwrażliwość na DHT skraca fazę wzrostu włosów. Włosy nie żyją tak długo, szybciej wypadają i stają się coraz cieńsze, aż w końcu znikają. Ta regresja nazywa się miniaturyzacją.

Dlaczego CAPILOSAN jest właściwym środkiem przeciwko wypadaniu włosów w okresie menopauzy?

Alopexin Forte

ALOPEXIN Lotion to najlepsza naturalna ochrona przed DHT i supresja 5-alfa reduktazy, głównej przyczyny wypadania włosów. Ponadto ALOPEXIN zawiera kombinację sprawdzonych składników przeciw wypadaniu włosów i do regulacji skóry głowy, takich jak kofeina, pantenol, Eclipta Prostrata, Kigelia Africana, Nigella Sativa, Serenoa Repens i żeń-szeń. Rezultaty takie jak zmniejszone wypadanie włosów i mocniejsze włosy są widoczne już po kilku tygodniach przy regularnym stosowaniu.

Kapsułki Hair Power

Oprócz sprawdzonego ekstraktu z prosa, HAIR POWER CAPS zawiera również witaminy (E, H, kompleks B), minerały, L-cystynę, kwas pantotenowy, biotynę i cynk. Włosy są odżywione, stają się grubsze, a włosy mocniejsze. Przeciwdziała to wypadaniu włosów, a efektem są zdrowe, lśniące włosy.

Szampon Sensitive

Szampon SENSITIVE zawiera sprawdzone składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego, proteiny pszenicy, pantenol, ekstrakt z pokrzywy, żeń-szeń oraz kompleks witamin. Ten kompleks składników aktywnych nie tylko odżywia i regeneruje skórę głowy, ale także traktuje włosy cennymi składnikami odżywczymi podczas mycia. Proteiny pszenicy tworzą również film ochronny wokół włosów i dodatkowo wzmacniają całą ich strukturę.

Terapia

Intensywna terapia

W przypadku silnego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE codziennie. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmować codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 2-4 tygodnie.

Normalna terapia

W przypadku zwiększonego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE 3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 4-6 miesięcy.

Kontynuacja leczenia

Aby utrzymać efekty, należy stosować ALOPEXIN FORTE 2-3 razy w tygodniu. ALOPEXIN forte nakładać na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasować. Przyjmować 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.

Leczenie profilaktyczne

W celu profilaktyki stosować ALOPEXIN forte 2-3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.