Delivery & payments

Wypadanie włosów po koronawirusie i innych chorobach wirusowych: Przyczyny i leczenie

Długofalowe konsekwencje Covid-19 są obecnie mało znane. Coraz częściej okazuje się, że po chorobie dominuje szeroki wachlarz objawów. Różne media publikują, że po chorobie koronowej może wystąpić utrata włosów. Badania z pierwszej fali pandemii corony pokazują, że u mniej więcej co drugiego pacjenta leczonego wcześniej w klinikach rozwinie się syndrom długiego Covida. 76% z nich miało przynajmniej jeden objaw po okresie do pół roku. Zmęczenie, osłabienie mięśni i utrata włosów były najczęstsze wśród osób dotkniętych chorobą.

Wypadanie włosów jako długotrwała konsekwencja
Jeśli złapiesz chorobę wirusową, taką jak Corona, twój układ odpornościowy jest kwestionowany i każdy organizm reaguje inaczej. Ta reakcja organizmu może objawiać się również we wzroście włosów – z jednej strony jako osłabienie włosów lub nawet wypadanie włosów. Zwykle jest to opóźnione, ponieważ organizm potrzebuje energii na krótki czas. Oznacza to, że wypadanie włosów jest raczej objawem długotrwałym – w przypadku Corony znanym również jako “Long Covid”.
Różne media już o tym informowały. Im wcześniej działasz, tym lepiej możesz zareagować. W okresie poprzedzającym Coronę przeprowadzono badania medyczne, z których wynika, że autoprzeciwciała (AKK) wpływają na układ naczyniowy, a tym samym na zaopatrzenie mieszków włosowych. W efekcie może dojść do niedostatecznego zaopatrzenia włosów, co następnie może prowadzić do ich wypadania. Wypadanie włosów może być również konsekwencją Covid-19, ponieważ niektórzy cierpiący rozwijają autoprzeciwciała przeciwko własnym korzeniom włosów.

Refleksja i klasyfikacja
Corona oznacza dla wielu osób strach i stres. Może to być również przyczyna, która znajduje odzwierciedlenie w grubości włosów. Dlatego też doradzamy refleksję. Zastanawiasz się od jakiego czasu zaczęło się wypadanie włosów? Czy już wcześniej miałaś ten problem? Jak inaczej czuje się po chorobie? Czy próbowałaś już lekarstw? Czy regularnie zażywasz leki lub zmieniłeś dietę?
Niestety, konsekwencje Long-Covid nie zostały jeszcze szeroko zbadane. Dlatego sensowne jest szersze zastanowienie się nad przyczynami. Tak czy inaczej, w przypadku osłabienia włosów lub ich utraty zalecamy natychmiastowe rozpoczęcie kuracji. Idealnym sposobem jest stosowanie wzmacniających kapsułek z prosa, łagodnego, ale skutecznego szamponu oraz ożywczego, stymulującego toniku do włosów. Capilosan oferuje idealnie skoordynowaną kurację, która długotrwale wzmacnia włosy.

Dlaczego CAPILOSAN jest właściwym środkiem po chorobie Covid lub chorobach wirusowych?

Alopexin Forte

ALOPEXIN Lotion to najlepsza naturalna ochrona przed DHT i supresja 5-alfa reduktazy, głównej przyczyny wypadania włosów. Ponadto ALOPEXIN zawiera kombinację sprawdzonych składników przeciw wypadaniu włosów i do regulacji skóry głowy, takich jak kofeina, pantenol, Eclipta Prostrata, Kigelia Africana, Nigella Sativa, Serenoa Repens i żeń-szeń. Rezultaty takie jak zmniejszone wypadanie włosów i mocniejsze włosy są widoczne już po kilku tygodniach przy regularnym stosowaniu.

Kapsułki Hair Power

Oprócz sprawdzonego ekstraktu z prosa, HAIR POWER CAPS zawiera również witaminy (E, H, kompleks B), minerały, L-cystynę, kwas pantotenowy, biotynę i cynk. Włosy są odżywione, stają się grubsze, a włosy mocniejsze. Przeciwdziała to wypadaniu włosów, a efektem są zdrowe, lśniące włosy.

Szampon Sensitive

Szampon SENSITIVE zawiera sprawdzone składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego, proteiny pszenicy, pantenol, ekstrakt z pokrzywy, żeń-szeń oraz kompleks witamin. Ten kompleks składników aktywnych nie tylko odżywia i regeneruje skórę głowy, ale także traktuje włosy cennymi składnikami odżywczymi podczas mycia. Proteiny pszenicy tworzą również film ochronny wokół włosów i dodatkowo wzmacniają całą ich strukturę.

Terapia

Intensywna terapia

W przypadku silnego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE codziennie. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmować codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 2-4 tygodnie.

Normalna terapia

W przypadku zwiększonego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE 3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 4-6 miesięcy.

Kontynuacja leczenia

Aby utrzymać efekty, należy stosować ALOPEXIN FORTE 2-3 razy w tygodniu. ALOPEXIN forte nakładać na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasować. Przyjmować 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.

Leczenie profilaktyczne

W celu profilaktyki stosować ALOPEXIN forte 2-3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.