Delivery & payments

Wypadanie włosów po ciąży: przyczyny i leczenie

W czasie ciąży wiele kobiet cieszy się lśniącą i niezwykle pełną głową włosów. Niestety, gdy dziecko przychodzi na świat, często dzieje się zupełnie odwrotnie. Nagle włosy wyglądają na matowe i pozbawione blasku, a nawet wypadają w kępkach.

DIFFUSE EFFLUVIUM

Pod względem technicznym wypadanie włosów po porodzie nazywane jest “effluvium diffuse” i w większości przypadków związane jest z utratą hormonów. Pod wpływem hormonalnego działania ciąży zmienia się cykl życia włosa i początkowo wszystkie włosy są w fazie wzrostu. Po ciąży następuje spadek estrogenów, czyli hormonów żeńskich, i włosy coraz częściej wchodzą w fazę spoczynku, a następnie często wypadają. Normalnie nasze włosy są w różnych fazach wzrostu, więc to “zaburzenie” ze strony hormonów ciążowych sprawia, że najpierw można mieć gęstsze włosy, a potem nagle dużo mniej. Również ich struktura może się bardzo zmienić, podobnie jak przy innych zmianach hormonalnych w życiu kobiety, takich jak dojrzałość płciowa czy menopauza.

Wykwit rozproszony jest zazwyczaj procesem fizjologicznym i przejściowym, trwającym około trzech miesięcy. Po tym czasie włosy zaczynają ponownie rosnąć, a włosy znów stają się gęstsze. Jeśli natomiast wypadanie włosów jest nadal obfite nawet po porodzie, a zmiany dotyczą również jakości włosów, odpowiednie zabiegi nie mogą zaszkodzić.

Dlaczego CAPILOSAN jest właściwym leczeniem po ciąży?

Alopexin Forte

ALOPEXIN Lotion to najlepsza naturalna ochrona przed DHT i supresja 5-alfa reduktazy, głównej przyczyny wypadania włosów. Ponadto ALOPEXIN zawiera kombinację sprawdzonych składników przeciw wypadaniu włosów i do regulacji skóry głowy, takich jak kofeina, pantenol, Eclipta Prostrata, Kigelia Africana, Nigella Sativa, Serenoa Repens i żeń-szeń. Rezultaty takie jak zmniejszone wypadanie włosów i mocniejsze włosy są widoczne już po kilku tygodniach przy regularnym stosowaniu.

Kapsułki Hair Power

Oprócz sprawdzonego ekstraktu z prosa, HAIR POWER CAPS zawiera również witaminy (E, H, kompleks B), minerały, L-cystynę, kwas pantotenowy, biotynę i cynk. Włosy są odżywione, stają się grubsze, a włosy mocniejsze. Przeciwdziała to wypadaniu włosów, a efektem są zdrowe, lśniące włosy.

Szampon Sensitive

Szampon SENSITIVE zawiera sprawdzone składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego, proteiny pszenicy, pantenol, ekstrakt z pokrzywy, żeń-szeń oraz kompleks witamin. Ten kompleks składników aktywnych nie tylko odżywia i regeneruje skórę głowy, ale także traktuje włosy cennymi składnikami odżywczymi podczas mycia. Proteiny pszenicy tworzą również film ochronny wokół włosów i dodatkowo wzmacniają całą ich strukturę.

Terapia

Intensywna terapia

W przypadku silnego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE codziennie. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmować codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 2-4 tygodnie.

Normalna terapia

W przypadku zwiększonego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE 3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 4-6 miesięcy.

Kontynuacja leczenia

Aby utrzymać efekty, należy stosować ALOPEXIN FORTE 2-3 razy w tygodniu. ALOPEXIN forte nakładać na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasować. Przyjmować 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.

Leczenie profilaktyczne

W celu profilaktyki stosować ALOPEXIN forte 2-3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.