Delivery & payments

Łysienie androgenowe: przyczyny i leczenie

Główną przyczyną wzmożonego wypadania włosów jest hormonalny typ genetyczny. W tym przypadku mówimy o łysieniu androgenowym – problemie, który dotyczy ponad 70% mężczyzn i ponad 40% kobiet.

Przyczyna tej postaci wypadania włosów jest identyczna, zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Nie jest to jednak zaburzenie hormonalne, choć jeden hormon – męski hormon płciowy dihydrotestosteron (DHT) – odgrywa w tym przypadku kluczową rolę. Bardzo aktywny biologicznie DHT powstaje w organizmie za pomocą enzymu (5-alfa reduktazy) z testosteronu.

Predyspozycje do choroby zapisane są  niestety w genach. Nadwrażliwość na DHT skraca fazę wzrostu włosów, a te szybciej się niszczą i wypadają, stając się coraz cieńszymi, aż w końcu zanikają. 

Łysienie androgenowe dotyka tylko niektórych obszarów głowy. U mężczyzn są to przede wszystkim okolice czołowe, skroniowe i wierzchołkowe. Z kolei u kobiet problem jest bardziej rozległy: zwykle obejmuje całą górną część skóry głowy i przebiega wolniej, niż łysienie męskie.

U osób z łysieniem androgenowym korzenie włosów są wyjątkowo nadwrażliwe na hormon DHT. Cebulki włosów zawierają większą ilość enzymu 5-alfa reduktazy, przez co produkują więcej DHT.

Linia CAPILOSAN w leczeniu
dziedzicznego androgenicznego wypadania włosów

Alopexin Forte

ALOPEXIN Lotion to najlepsza naturalna ochrona przed DHT i supresja 5-alfa reduktazy, czyli głównej przyczyny wypadania włosów. Zawiera kombinację sprawdzonych składników przeciw wypadaniu włosów i regeneracji skóry głowy, takich jak kofeina, pantenol, Eclipta Prostrata, Kigelia Africana, Nigella Sativa, Serenoa Repens i żeń-szeń. Rezultaty takie jak zmniejszone wypadanie włosów i mocniejsze włosy widoczne są już po kilku tygodniach przy regularnym stosowaniu.

Kapsułki Hair Power

Oprócz sprawdzonego ekstraktu z prosa, HAIR POWER CAPS zawiera również witaminy (E, H, kompleks B), minerały, L-cystynę, kwas pantotenowy, biotynę i cynk. Dzięki pielęgnacji od wewnątrz włosy są odżywione, stają się grubsze i znacznie mocniejsze. Wypadanie włosów z każdą kapsułką jest co raz mniejsze, a efektem są zdrowe, lśniące włosy.

Szampon Sensitive

Szampon SENSITIVE zawiera sprawdzone składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego, proteiny pszenicy, pantenol, ekstrakt z pokrzywy, żeń-szeń oraz kompleks witamin. Wspomniany kompleks składników aktywnych nie tylko odżywia i regeneruje skórę głowy, ale także wspiera włosy cennymi składnikami odżywczymi podczas mycia. Proteiny pszenicy tworzą  film ochronny wokół włosów i dodatkowo wzmacniają całą ich strukturę.

Terapia


Intensywna terapia

W przypadku silnego wypadania włosów należy stosować ALOPEXIN FORTE codziennie. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Codziennie wspieraj regenerację włosów i skóry głowy stosując 2 kapsułki HAIR POWER CAPS i popijając je niewielką ilością płynu. Myj włosy szamponem SENSITIVE co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania pełnej kuracji to 2-4 tygodnie.

 


Normalna terapia

W przypadku zwiększonego wypadania włosów stosuj ALOPEXIN FORTE 3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myj włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji to 4-6 miesięcy.

Kontynuacja leczenia

Aby utrzymać efekty, należy stosować ALOPEXIN FORTE 2-3 razy w tygodniu. ALOPEXIN forte należy nakładać na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasować. Przyjmuj 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie popijając niewielką ilością płynu. Myj włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.

 

Leczenie profilaktyczne

W celu profilaktyki należy stosować ALOPEXIN forte 2-3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie popijając niewielką ilością płynu. Myj włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.