Delivery & payments

Łysienie androgenowe: przyczyny i leczenie

Główną przyczyną wzmożonego wypadania włosów jest hormonalny typ genetyczny. W tym przypadku mówimy o łysieniu androgenowym, problemie, który dotyczy ponad 70% mężczyzn i ponad 40% kobiet.

Przyczyna tej najczęstszej formy wypadania włosów jest w zasadzie taka sama u mężczyzn i kobiet. Nie jest to jednak zaburzenie hormonalne, choć jeden hormon, męski hormon płciowy dihydrotestosteron (DHT), odgrywa kluczową rolę. Biologicznie bardzo aktywny DHT powstaje w organizmie mężczyzn i kobiet za pomocą enzymu (5-alfa reduktazy) z męskiego hormonu płciowego testosteronu.

ŁYSIENIE U MĘŻCZYZN I KOBIET

Jakże błędne jest przekonanie, że łysi mężczyźni mają za dużo męskich hormonów we krwi lub że kobiety (z nielicznymi wyjątkami) produkują za dużo testosteronu. Kilka czynników i genów odgrywa rolę. Różne czynniki i geny odgrywają rolę w wypadaniu włosów.


Łysienie androgenowe dotyka tylko niektórych obszarów głowy, a więc nie wszystkich cebulek włosowych. Główne obszary, które dotykają mężczyzn to okolice czołowe, skroniowe i wierzchołkowe. Z kolei u kobiet problem jest bardziej rozległy, zwykle obejmuje całą górną część skóry głowy i przebiega wolniej niż łysienie męskie. Predyspozycje do niego są już w genach.


U osób z łysieniem androgenowym korzenie włosów są wyjątkowo nadwrażliwe na DHT. Dodatkowo te cebulki włosów zawierają większą ilość enzymu 5-alfa reduktazy, przez co produkują więcej DHT.
Predyspozycje są już w genach. Nadwrażliwość na DHT skraca fazę wzrostu włosów. Włosy nie żyją tak długo, szybciej wypadają i stają się coraz cieńsze, aż w końcu znikają. Ta regresja nazywa się miniaturyzacją.

Dlaczego CAPILOSAN jest odpowiednim lekiem w przypadku dziedzicznego androgenicznego wypadania włosów?

Alopexin Forte

ALOPEXIN Lotion to najlepsza naturalna ochrona przed DHT i supresja 5-alfa reduktazy, głównej przyczyny wypadania włosów. Ponadto ALOPEXIN zawiera kombinację sprawdzonych składników przeciw wypadaniu włosów i do regulacji skóry głowy, takich jak kofeina, pantenol, Eclipta Prostrata, Kigelia Africana, Nigella Sativa, Serenoa Repens i żeń-szeń. Rezultaty takie jak zmniejszone wypadanie włosów i mocniejsze włosy są widoczne już po kilku tygodniach przy regularnym stosowaniu.

Kapsułki Hair Power

Oprócz sprawdzonego ekstraktu z prosa, HAIR POWER CAPS zawiera również witaminy (E, H, kompleks B), minerały, L-cystynę, kwas pantotenowy, biotynę i cynk. Włosy są odżywione, stają się grubsze, a włosy mocniejsze. Przeciwdziała to wypadaniu włosów, a efektem są zdrowe, lśniące włosy.

Szampon Sensitive

Szampon SENSITIVE zawiera sprawdzone składniki takie jak olejek z drzewa herbacianego, proteiny pszenicy, pantenol, ekstrakt z pokrzywy, żeń-szeń oraz kompleks witamin. Ten kompleks składników aktywnych nie tylko odżywia i regeneruje skórę głowy, ale także traktuje włosy cennymi składnikami odżywczymi podczas mycia. Proteiny pszenicy tworzą również film ochronny wokół włosów i dodatkowo wzmacniają całą ich strukturę.

Terapia

Intensywna terapia

W przypadku silnego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE codziennie. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmować codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE co najmniej 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 2-4 tygodnie.

Normalna terapia

W przypadku zwiększonego wypadania włosów stosować ALOPEXIN FORTE 3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj codziennie 2 kapsułki HAIR POWER CAPS popijając niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu. Czas trwania kuracji 4-6 miesięcy.

Kontynuacja leczenia

Aby utrzymać efekty, należy stosować ALOPEXIN FORTE 2-3 razy w tygodniu. ALOPEXIN forte nakładać na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasować. Przyjmować 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.

Leczenie profilaktyczne

W celu profilaktyki stosować ALOPEXIN forte 2-3 razy w tygodniu. Nałóż ALOPEXIN forte na suchą skórę głowy lub po umyciu włosów i delikatnie wmasuj. Przyjmuj 1 kapsułkę HAIR POWER CAPS dziennie z niewielką ilością płynu. Myć włosy szamponem SENSITIVE 3 razy w tygodniu.